Log ind

Bestyrelsen

Bestyrelsen er klubbens daglige ledelse, der har ansvaret for, at klubben fungerer. Opgaven med udstillinger er uddelegeret til klubbens udstillingsudvalg. Alt, hvad der vedrører Racekattens udstillinger, skal gå derigennem.

Nedenstående finder du en liste over bestyrelsesmedlemmerne i Racekatten samt hvilke udadvendte opgaver de varetager i bestyrelsen. De interne opgaver fremgår ikke af oversigten.

Navn Opgaver Adresse Kontakt
Formand
Udstillingsleder

Pia Børgesen
Lindevej 25
4140 Borup
Tlf.: 24 94 93 20
(hverdage kl. 12-18)

E-mail:
formand@racekatten.dk
Udstillinger / Shows Henvendelser vedr. udstillinger og tilmeldinger stilles til:

Questions for shows, please go to:

Udstillingsudvalget
Næstformand
Camilla Scharff
Hovedvejen 72
2600 Glostrup
Tlf.: 25 11 91 62
(hverdage kl. 19-21)

E-mail:
b-camilla@racekatten.dk
Udstillings-sekretær, udland
Tine Jensen
Kun for RK-medlemmer
Only for RK-members
Stadionvej 111, 1. tv.
2600 Glostrup
Tlf.: 31 48 28 77

E-mail:
udland@racekatten.dk
Vedlæg venligst link til den udenlanske udstillings hjemmeside eller e-mailadresse.
Kasserer
Mariann Zittlau Jacobsen
Medlems-registrering Mørbjergvænget 51, Vindinge
4000 Roskilde
Tlf.: 22 31 84 50
(hverdage kl. 19-21)

Email:
kasserer@racekatten.dk
Sekretær
Susanne Høj Andersen
Hvidovregårds Allé 15, 2650 Hvidovre Tlf.: 36 78 91 09

Email:
b-susanne@racekatten.dk
Ulrike Wahl Snogegårdsvej 129
2860 Søborg
Tlf.: 44 47 27 77

Email:
b-ulrike@racekatten.dk
Webmaster
Lene Skov
Gerken
Killingelisten Kastrupvej 45, st. tv.
2300 København S
Tlf.: 29 89 42 84

Email:
webmaster@racekatten.dk
Suppleant
Robert Piral Didriksen
Vildtbaneparken 96
2635 Ishøj
Tlf.: 29 70 67 77

Email:
b-robert@racekatten.dk

Funktioner udenfor bestyrelsen

Navn Adresse Kontakt
Stambogssekretær
Henriette Lodberg Knudsen


Ferie i 2017: Uge 31+32+33
Tågerupvej 45
3200 Helsinge
Tlf.: 30 55 05 04
(man-tors kl. 9-12 samt kl. 19-21)

E-mail:
stambog@racekatten.dk

Opdateret 02-07-2017 kl. 20:06 © Racekatten / Lene Skov Gerken (0 sek.)